2010-2011

2011 – Katarzyna Fiodor – „DROBNOCHWILE”

2011 – Grzegorz Kempny – „W CIEMNYM LESIE”

2011 – Mariola Kruszewska – „BYWAM KOBIETĄ”

2011 – Katarzyna Zając – „PĘKNIĘCIA”

2011 – Andrzej Korsarz – „NIE PRZYSZEDŁ NIKT”

2011 – Mirosława Poncyliusz – „ZDARZYŁO SIĘ” / „ES IST GESCHEHEN”

2011 – „Tuchów, rzeczywistość i metafora. Poezja, muzyka, fotografia” – ANTOLOGIA.
H. Pagiewski, D. Strzelczyk, A. Stosur, D. Dziedzic, M. Mazur, T. Pawłowska, M. Łotocka, D. Grzesiak, K. Świerkosz, L. Wójcik, R. Jegor, J. Tarko, A. Szczepańska, M. Poncyliusz, Z. Mirosławski, Z. Staniszewska, A. Piliszewska, A. Szczepański, K. Karwat, P. Poręba, A. Abenante, Z. Bień, S. Podgórski, S. Reczek, M. Słowik.

2011 – Krystyna Igras – „KRESOWY ŚMIECH KUKUŁKI”
Rok temu wydając poprzednią książkę poetycką Krystyny Igras pt. „Spiew Wiatrów”, napisałem „Co tu dużo mówić w wierszach Krystyny Igras, poezja – wciąż jest sztuką piękną”. Dziś dodaję: bo w Jej, dobrze już ukształtowanej poezji – nie ma kształconej przemądrzałości, pseudonaukowej nadętości, coraz bardziej pospolitego chamstwa i wulgarności – ale jest prosta mądrość, szczere wzruszenie i zachwyt mądrością, potęgą i pięknem bożego stworzenia, które rzucają na kolana i sprowadzają do wymiarów robaczka, i które z kolan podnoszą, przyprawiają skrzydła i duszy każą śpiewać.
Na tym tle autorka zauważa i po poetycku rozważa bytowanie i zmagania człowieka.
Miłującym piękno i prawdę – ten zbiór wierszy – gorąco polecam.
|-| Kazimierz Karwat.

2010 – Krystyna Igras – „ŚPIEW WIATRÓW”
Poetka i wiatr – Zaskakująca i świeża jest myśl poetki Krystyny Igras, że nasze odczucia, prawdy, marzenia i wizje niesie wiatr. Z filozoficznego spojrzenia na żywioł, jakim jest wiatr, możemy odczytać różnorodne skojarzenia i prawdy (…). Dawne znaki, niezatarte przez pamięć, odczytuje na nowo. W wierszach upamiętnia: wygnańców, przyjaciół, krewnych i tych, których pamięć zatrzymała w kadrze, a wiatr przynosi przed oczy ich twarze.
|-| Krzysztof Kołtun.
Co tu dużo mówić: w wierszach Krystyny Igras poezja – wciąż jest sztuką piękną.
|-| Kazimierz Karwat.

2011-tuchow

Reklamy